Logo skoda

ŠKODA Assistance

 800 120 000 telefon
POMŮŽEME
pozadi

Informace a nabídky

stin

ŠKODA Octavia

Nová ŠKODA Octavia nabízí bezkonkurenční poměr ceny a užitné hodnoty. Ani v novém modelu ŠKODA Octavia nechybí Simply Clever detaily, které vám zpříjemní užívání vozu.

Exteriér

ŠKODA Octavia není jen prostorná a funkční, ale také dobře vypadá. Přední část auta působí sebevědomým dojmem díky důrazu na horizontální linie. Boční profil se ve srovnání s předchozí generací stal výrazně dynamičtějším, což je zásluha dlouhého rozvoru, zkráceného předního převisu a C-sloupku posunutého daleko vzad. Vysoko položená ostrá tornádo linie vůz vizuálně prodlužuje a zdůrazňuje jeho siluetu podobnou kupé. Novým typickým detailem je stoupající linka oken v zadních dveřích, takzvaná „ploutev“ - malý ale efektivní designový nápad, který vozu dává dravý a úderný vzhled.

Interiér

Je spousta způsobů, jak přizpůsobit interiér modelu Octavia vašemu vkusu a požadavkům. V závislosti na úrovni výbavy si můžete zvolit barevnou kombinaci interiéru (černá, šedá/černá, béžová/černá, hnědá/černá), materiál čalounění (látka, látka/kůže, Alcantara/kůže, celokožené čalounění, sportovní sedadla), dekory obložení (kovový, dřevěný) a dokonce i design volantu (3 ramenný, 3 ramenný sportovní). Když řeknete „obří prostor“, okamžitě se vám vybaví ŠKODA Octavia. Není mnoho aut, která by v kompaktním segmentu nabízela delší interiér (1 782 mm) nebo více prostoru na kolena vzadu (73 mm). Navíc tu je spousta místa na hlavu vpředu (983 mm) i vzadu (980 mm)!

Motory

Přeplňované benzínové motory s přímým vstřikováním paliva dosahují ploché křivky točivého momentu v širokém pásmu otáček. Právě díky přeplňování mají motory dostatek síly v nižších otáčkách, kde motor používáte nejčastěji. V pásmu nižších otáček motor vyniká menší hlučností, spotřebou i emisemi. Přímé vstřikování paliva zvyšuje účinnost spalování a umožňuje dosahovat lepších výkonových vlastností motoru. V případě naftových motorů se jedná o vysokotlaké vstřikování paliva systémem common-rail. Filtr pevných částic pro naftové motory zajišťuje produkci čistších a k životnímu prostředí šetrnějších výfukových plynů.

Technologie

Manuální převodovky vynikají kulisou řazení s jasně vymezenými krátkými drahami chodu řadicí páky. Podle verze mohou být pěti- nebo šestistupňové. Pozice jednotlivých převodových stupňů jsou díky optimální délce a tvaru řadicí páky snadno dosažitelné. Automatické převodovky DSG (Direct Shift Gearbox) přejímají to dobré a potlačují to horší z manuálních i klasických převodovek. DSG jsou převodovky, které umožňují rychlé a přesné řazení, poskytují vysokou míru komfortu a k tomu ještě nabízí příznivou spotřebu paliva. Podle verze mohou být šesti- nebo sedmistupňové.

 
ŠKODA Citigo
ŠKODA Fabia/ŠKODA Fabia Combi
ŠKODA Rapid/ ŠKODA Rapid Spaceback
Nová ŠKODA Octavia/ Nová ŠKODA Octavia Combi
ŠKODA Yeti
ŠKODA Superb/ŠKODA Superb Combi
ŠKODA Kodiaq

 

Ke stažení

Líbí se Vám? Ve skutečnosti je mnohem hezčí, proto není nad to si nové auto vyzkoušet a otestovat.
Objednejte si předváděcí jízdu ještě dnes

líbí se Vám naše stránky, koukněte i na FACEBOOK a dejte nám like