Když za parkování platí auto

Další ze způsobů, jak automobilka Škoda usnadňuje řidičům každodenní život, je nová služba Pay to Park. Parkování ve městech je s ní vyloženě hračka.

Zaparkovat, najít parkovací automat, zaplatit a vrátit se do auta s lístkem. Ještě dnes poměrně běžný postup, jak ve městech zaparkovat. Odjíždíte dřív? Peníze propadnou. Potřebujete parkování naopak prodloužit? Nezbývá než opět vyrazit k automatu a přikoupit minuty nebo hodiny. V lepším případě řidič na schůzce musí hlídat mobilní aplikaci. Škoda však jde ještě dál. Patáliím s placením za parkování zvoní hrana, alespoň pro řidiče vozů Škoda. Na svědomí to má služba Pay to Park.

Pay to Park ŠKODA Karoq

Jedna aplikace v mnoha zemích

Jak to celé funguje? Zaparkujete a v infotainmentu nebo aplikace MyŠkoda spustíte službu Pay to Park, která zobrazuje mapu s vaší aktuální polohou a okolními parkovacími zónami. Potvrdíte parkovací zónu, v níž stojíte, a zvolíte požadovanou dobu předplacení parkovného. Potvrdíte a odcházíte. Patnáct minut před vypršením předplacené doby dostanete z aplikace MyŠkoda v mobilu upozornění, že se blíží konec zaplacené doby s možností jejího prodloužení na dálku. Pokud naopak odjíždíte dříve, můžete parkování ukončit a zaplatit pouze za čas, kdy skutečně parkujete — to je jedna z unikátních  funkcionalit, kterou tato služba nabízí.

Pay to Park přináší hlavně možnost přímo z infotainmentu vozu obsluhovat parkování v řadě evropských zemí. „Jednou ze zásadních výhod je, že aplikace přináší konsolidované informace pro množství měst v řadě zemí — odpadá tak hledání, kterou aplikaci pro dané město stáhnout do mobilu, nutnost vložit do ní údaje o uživateli, autě a platební kartě, a naučit se ji používat. Vše je jednotné a dostupné přímo v autě a v mobilní aplikaci MyŠkoda,“ říká Tomáš Dražil, který za novinkou stojí.

Pilotní fáze proběhla ve Švýcarsku, dnes je služba dostupná také v Rakousku, Belgii, Dánsku, Finsku, Německu a Norsku. Brzy bude následovat dalších osm zemí – Francie, Maďarsko, Island, Itálie, Nizozemí, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a v průběhu roku 2023 pak Škoda zavede službu na dalších evropských trzích. V jednání je i uvedení v Česku. Plánem je nabídnout tento způsob placení ve více než deseti tisících evropských městech.

Spojení se silnými

Služba Pay to Park funguje v aplikaci MyŠkoda na chytrém telefonu a prostřednictvím aktuálních systémů infotainmentu Amundsen a Columbus. Aplikace je již dostupná v modelových řadách Fabia, Kamiq, Scala, Octavia, Karoq, Superb a Kodiaq. Na uvedení v modelu Enyaq iV automobilka pracuje. Nezbytný je aktivní účet Škoda Connect a aktivovaný vzdálený přístup k vozu. Jakmile jsou v aplikaci MyŠkoda uloženy platební údaje a služba je aktivovaná, lze ji okamžitě využít také v systému infotainmentu a řidič vidí, na kterých parkovacích místech může zaplatit online. Po příjezdu na parkovací místo lze zvolit dobu parkování a v případě potřeby ji pomocí aplikace prodloužit. Úhrada proběhne po ukončení parkování.

„Pro službu bylo zásadní vybrat správného a spolehlivého externího partnera, který zajistí potřebná data a pokrytí služby v co nejvíce městech a zemích,“ říká Dražil. Jeho tým navázal spolupráci s firmou Parkopedia, která má smlouvy s lokálními poskytovateli parkovacích služeb a agreguje veškerá data i od menších poskytovatelů. Jedná se o největšího poskytovatele parkovacích dat v Evropě.

Kontakt

AR SERVIS s.r.o.,
Jarošovská 869/II, 377 01 Jindřichův Hradec

Otevírací doba:
pondělí - pátek: 7 - 17 h
sobota: 8 - 12 h
neděle: zavřeno

Servis ŠKODA: 384 321 004, 777 182 004
Servis PEUGEOT: 733 710 265
Servis HYUNDAI: 732 389 654

Prodej ŠKODA: 734 391 735, 733 669 224
Prodej PEUGEOT: 732 117 498, 732 372 490
Prodej HYUNDAI: 732 372 490, 732 117 498

Prodej ojetých vozů: 731 838 281, 730 178 785, 733 404 516

facebook AR Servis

Kompletní kontakty