NOVÁ ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV JE TU

ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV představuje elektromobilitu v její nejelegantnější podobě. Podívejte se také na netrpělivě očekávaný a dosud nejsilnější model ŠKODA v provedení RS.

Po elektrickém SUV ENYAQ iV se v nabídce ŠKODA AUTO objevuje další elektromobil postavený na plně elektrické platformě MEB. NovýENYAQ COUPÉ iVpředstavuje elegantnější a dynamičtější alternativu k původnímu vozu a společně s ním se bude vyrábět na lince v Mladé Boleslavi. V tom jsou obě provedení SUV ENYAQ jedinečná, jde doposud o jediné modely naplatformě MEB, které vznikají mimo Německo.

„Po úspěšném uvedení vozu ENYAQ iV přináší novýENYAQ COUPÉ iVdo rodiny ŠKODA iV ještě více emocí, sportovního charakteru a elegance. Designérům a inženýrům ŠKODA AUTO se přitom podařilo skloubit vysokou funkčnost s emocionálním vzhledem,“ představuje nový model Thomas Schäfer, předseda představenstva ŠKODA AUTO.

ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV

Nové SUV kupé také pokračuje v zavádění dalších novinek do nabídky elektrických vozů ŠKODA. Jednou z nich je i provedení RS. „Nová vrcholná verze je zároveň prvním čistě elektrickým vozem RS značky ŠKODA. ENYAQ COUPÉ iV s velmi elegantní karoserií dokonale spojuje emotivní vzhled a vysokou účinnost a nabízí velkorysý prostor typický pro vozyznačky ŠKODA,“ říká Schäfer.

Thomas SchäferThomas Schäfer
předseda představenstva ŠKODA AUTO

Emoce především

Jelikož technika i základní designový jazyk vycházejí z modeluENYAQ iV, je pochopitelně hlavní novinkou v provedení modelu ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV tvar jeho karoserie. Od B sloupku karoserie se svažují linie střechy ve stylu vozů kupé, které dodávají novince ještě emotivnější vzhled. Tento styl je podpořen sportovně tvarovaným předním nárazníkem a také novým provedením bočních prahů lakovaných v barvě karoserie, jež ještě více zdůrazňuje délku vozu.

Zcela nově je tvarována záď vozu s ostře lomenou hranou a nápisem ŠKODA pod ní na víku zavazadlového prostoru. Specialitou všech provedení ENYAQ COUPÉ iV je prosklená panoramatická střecha, která navazuje na čelní i zadní sklo vozu a která je vyvedena v silném černém tónování.Dynamický designpak podporují kola s ráfky o velikosti 19 až 21 palců.Emotivní vzhledpřináší i standardně dodávané LED přední světlomety.

„Nový vůz ENYAQ COUPÉ iV vznikl přeměnou studieVISION iV, které se před dvěma lety dostalo velké pozornosti, v sériový vůz. Elegantní design se skulpturálními tvary a krystalickými prvky zajišťuje dynamický vzhled. Atletickými liniemi vzbuzuje ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV ještě více emocí než úspěšně uvedený vůz ENYAQ iV. ENYAQ COUPÉ iV také nabízí známé přednosti vozů ŠKODA, mezi něž patří velkorysý prostor a vysoká funkčnost,“ komentuje vzhled novinky Oliver Stefani, šéfdesignér automobilky ŠKODA.

Oliver Stefani
šéfdesignér automobilky ŠKODA

Poprvé jako RS

Jako první čistě elektrické kupé značky ŠKODA bude ENYAQ COUPÉ iV k dispozici i vesportovně laděném provedení RS. ENYAQ COUPÉ RS iV tvoří vrchol nabídky značky ŠKODA. Verze RS disponuje systémovým výkonem 220 kW a točivým momentem 460 Nm, tomu odpovídá jeho dynamika: zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 6,5 sekundy a maximální rychlost činí 180 km/h, což je o dvacet kilometrů za hodinu více než u ostatních provedení modelu. Podvozek provedení RS i SPORTLINE je vpředu snížen o 15 a vzadu o 10 milimetrů.

ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV

Provedení ENYAQ COUPÉ RS iV dostává standardně jedinečnou prosvětlenou masku chladiče Crystal Face se 131 diodami, která se u ostatních provedení dodává na přání. Dále se varianta RS chlubí černými kontrastními prvky, jako jsou lišty oken nebo zadní difuzor, provedení SPORTLINE má také masku chladiče v klavírním laku. U standardních verzí jsou rámečky v chromované vizuální úpravě. Stejně jako všechny ostatní modely RS značky ŠKODA má i ENYAQ COUPÉ RS iV červený reflexní pásek v zadním nárazníku, který se táhne přes celou šířku vozu. Ostatně zadní nárazník ve variantě RS se u modelu ENYAQ COUPÉ iV pyšní sportovnějším vzhledem.

GIF_V3-oranzova

Přívětivý interiér

Ve výbavě sportovně laděných provedení nechybí aniMatrix-LED přední světlomety. V provedení RS najdeme standardně třízónovou klimatizaci a vůz je vybaven například progresivním řízením. Zákazníci si pak mohou u verze RS zvolit ze dvoudesignových provedení interiéru.

V obou případech dostanou obložení palubní desky a dveřních panelů v karbonovém dekoru, hliníkové kryty pedálů a sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy a logem RS. V provedeníDesignSelection RS Lounge jsou sedadla čalouněna materiálem Suedia s limetkově zeleným kontrastním prošíváním a lemy. Tentýž barevný akcent najdeme na volantu nebo koberečcích i na palubní desce, která je rovněž čalouněna materiálem Suedia. Na přání mohou zákazníci zvolit Design Selection RS Suite s čalouněním z černé perforované kůže se šedým kontrastním prošíváním. I tato barevná kombinace se promítá dále do interiéru. Varianta SPORTLINE má také specifické provedení interiéru, kterému dominuje černý materiál Suedia.

Kontakt

AR SERVIS s.r.o.,
Jarošovská 869/II, 377 01 Jindřichův Hradec

Otevírací doba:
pondělí - pátek: 7 - 17 h
sobota: 8 - 12 h
neděle: zavřeno

Servis ŠKODA: 384 321 004, 777 182 004
Servis PEUGEOT: 733 710 265

Prodej ŠKODA: 734 391 735, 733 669 224
Prodej PEUGEOT: 732 117 498, 732 372 490

Prodej ojetých vozů: 731 838 281, 730 178 785, 733 404 516

facebook AR Servis

Kompletní kontakty