Škoda Scala a Škoda Kamiq First Edition

Škoda Scala a Škoda Kamiq: Rozsáhlá modernizace úspěšných kompaktních vozů

› Bezpečnost: Další rozšíření nabídky asistenčních systémů, na přání dostupné Matrix-LED přední světlomety se u těchto modelů objevují poprvé
› Motory: Velmi úsporné motory TSI generace evo2
› Udržitelnost: Důsledné používání recyklovaných a přírodních materiálů
› Design: Nový vzhled masky chladiče, předních světlometů a předního a zadního nárazníku
› Nabídková struktura: Tři výbavové stupně a čtyři varianty interiéru spolu s pakety výbav a samostatnými prvky
› Konektivita: Vylepšené infotainmenty a prvky konektivity; virtuální kokpit mini ve standardní výbavě

Mladá Boleslav, 1. srpna 2023 – Škoda Auto provedla rozsáhlou modernizaci modelové řady kompaktního vozu Scala a městského SUV Kamiq. Oba modely nabízejí velmi vysokou úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti díky tuhým karoseriím a nyní ještě vyspělejší nabídce asistenčních systémů. Oba vozy jsou postaveny na platformě MQB-A0 a jsou vybaveny úspornými moderními motory TSI generace evo2 s výkony od 70 kW (95 k) do 110 kW (150 k). Scala s elegantními, ostrými liniemi vypadá ještě dynamičtěji. Díky designovým úpravám působí Kamiq dojmem robustnějšího SUV. Oba modely jsou nyní na přání k dispozici s Matrix-LED předními světlomety, které se u těchto modelů objevují zcela poprvé. Větší podíl recyklovaných a přírodních materiálů v exteriéru a interiéru zajišťuje větší udržitelnost. Nová nabídková struktura obou modelů se nyní skládá ze tří výbavových stupňů se čtyřmi variantami interiéru spolu s volitelnými pakety výbav. Virtuální kokpit mini o velikosti 8" a infotainment Media s 8,25“ displejem jsou součástí standardní výbavy všech modelů. Součástí modernizace jsou také nové Simply Clever prvky.

„Kamiq a Scala při svém uvedení na trh nově definovaly měřítka kompaktní třídy nejen pro značku Škoda. Nyní jsme oba modely dále vylepšili a posunuli jejich design, interiér a funkčnost na novou úroveň. Nové modely Kamiq a Scala doplňují naše silné portfolio vozů se spalovacími motory a udržují si silnou pozici na trhu.“


Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto

„Tato modernizace vozů Scala a Kamiq klade velký důraz na bezpečnost. Rozsáhlá bezpečnostní výbava nyní zahrnuje také Matrix-LED přední světlomety jako volitelnou výbavu, které jsou pro tyto modelové řady nabízeny poprvé. V souladu s mezinárodní iniciativou Vision Zero chce Škoda Auto aktivně přispět ke snižování počtu obětí dopravních nehod. Vylepšené modelové řady Kamiq a Scala tak nabízejí širokou škálu pokročilých asistenčních systémů, z nichž některé se doposud objevovaly jen ve vozech vyšších tříd.“


Johannes Neft, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Technického vývoje

S modely Scala a Kamiq získala Škoda Auto pro svou značku nové zákazníky. Scala, praktický hatchback s výrazným vzhledem a bohatou standardní výbavou, nastavila měřítka v kompaktní třídě svým velkorysým vnitřním prostorem a objemem zavazadlového prostoru. Od roku 2019, kdy se poprvé objevila v showroomech, bylo zákazníkům na 57 trzích po celém světě dodáno téměř 230 000 kusů. Několik měsíců po představení modelu Scala vstoupila česká automobilka do rychle rostoucího segmentu městských SUV s novým modelem Kamiq. Tento vůz nabízí výhody SUV, jako je lepší výhled a pohodlnější nastupování a vystupování díky zvýšené poloze sedadel spolu s větší světlou výškou, a kombinuje tyto vlastnosti s agilitou a ovladatelností kompaktního automobilu. Jako třetí model SUV ofenzivy značky Škoda se rychle stal bestsellerem. Z výrobní linky dosud sjelo více než 351 000 vozů Kamiq. V letech 2021 a 2022 byl nejprodávanějším SUV značky Škoda, a to před populárními SUV Kodiaq a Karoq. Kamiq je dodáván zákazníkům na 60 trzích po celém světě.

Škoda Scala: Ještě výraznější vzhled modelu, který změnil měřítka
ve třídě kompaktních vozů značky Škoda

› Nová maska chladiče, nový design předního a zadního nárazníku
› Poprvé jsou k dispozici Matrix-LED přední světlomety s krystalickými LED moduly
› Scala Monte Carlo jako sportovní vrcholný model s charakteristickými černými designovými prvky

Mladá Boleslav, 1. srpna 2023 – Škoda Auto ještě více zvýraznila expresivní vzhled svého kompaktního modelu Scala. S přepracovanou maskou chladiče Škoda a novým vzhledem předního a zadního nárazníku připomíná modernizovaný model ve verzi hatchback ještě více velkolepý koncept Vision RS. Jeho dynamický vzhled dále umocňují užší světlomety, které jsou poprvé k dispozici s technologií Matrix a LED moduly evokujícími ledové bloky. Přepracována byla také nabídka kol o průměru od 16" do 18". Charakteristické prodloužené ztmavené sklo pátých dveří, které se táhne až k zadním světlům v novém designu, zůstává k dispozici na přání. Nová Škoda Scala je dostupná v devíti barvách karoserie. Sportovní vrcholný model Scala Monte Carlo se tradičně vyznačuje černě lakovanými doplňky karoserie.

Scala byla první model, který charakterizoval současný vývojový stupeň designového jazyka značky Škoda. Při modernizaci modelové řady vycházela Škoda Auto z charakteristických rysů modelu Scala a dále je vylepšila. Kuželovité světlomety jsou nyní ještě užší a propracovanější a ve variantě s Matrix technologií jsou vybaveny výraznými LED komponenty. Přední a zadní nárazník modelu Scala zdůrazňují sportovní charakter a připomínají dynamický koncept Vision RS.

Modernizovaná Scala má novou masku chladiče. Ta přichází s tradičními vertikálními lamelami, kde se střídají matné a lesklé plochy. Přepracován byl také přední nárazník. Centrální otvor pro přívod vzduchu je rozdělen bočními křídly a lemován výraznějšími vzduchovými clonami. Ty zdůrazňují sportovní charakter a zároveň chrání LED přední mlhové světlomety, které jsou standardem. Spodní mřížka sání vzduchu je vybavena segmenty ve tvaru kosočtverce, které vytvářejí trojrozměrný vzhled.

Škoda Kamiq: Robustnější vzhled a ještě atraktivnější SUV

› Větší a vzpřímenější maska chladiče a přepracované difuzory předního a zadního nárazníku
› Přední světlomety s novými proporcemi, na přání s Matrix technologií
› Nová kola, devět barev karoserie a pro Monte Carlo typická černá střecha

Mladá Boleslav, 1. srpna 2023 – Větší atraktivita SUV Škoda Kamiq: nové nárazníky a difuzory na přídi a zádi městského SUV působí robustnějším dojmem. Větší a vzpřímenější maska chladiče doplňuje dynamický vzhled vozu. Inovovaný design podtrhují nově tvarované světlomety. Kamiq na přání využívá technologii Matrix s výraznými šestiúhelníkovými LED moduly. Kromě toho je stejně jako u modelu Scala i pro Kamiq na výběr z nových kol a devíti barev laku.

„Škoda Kamiq je v posledních dvou letech naším nejoblíbenějším SUV. To dokazuje, že naše městské SUV zcela splňuje očekávání našich zákazníků a je ideálním společníkem těchto současných průzkumníků. Díky rozsáhlé modernizaci jsme nyní Kamiq dále vylepšili. Díky novému designu i bezpečnostním a komfortním prvkům má všechny předpoklady k tomu, aby ještě více posílil svou pozici v rychle rostoucím segmentu SUV a nadchl naše zákazníky.“


Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu

Modernizovaný Kamiq přichází s výraznými změnami na přídi a zádi. Díky robustnějšímu vzhledu působí ještě více jako SUV. Maska chladiče je větší a vzpřímenější. Dvojité lamely charakteristické pro SUV značky Škoda jsou nyní výraznější a na spodní části tvoří tvar písmene U. Pod maskou chladiče zdůrazňuje šířku vozu lakovaná část nového předního nárazníku a široký otvor pro přívod vzduchu s trojrozměrnou mřížkou. Ve velkých vzduchových clonách jsou zapuštěny LED přední mlhové světlomety, které jsou standardem. Robustní stříbrný difuzor se třemi otvory zajišťuje ochranu podvozku typickou pro SUV.

Interiér: Designy interiéru a udržitelné materiály

› Nová nabídková struktura se třemi výbavovými stupni a čtyřmi variantami interiéru spolu s pakety výbav a samostatnými prvky
› Materiály pro nové potahy sedadel a výplně dveří zahrnují recyklované látky, konopí a kenaf
› Nový, intuitivnější ovládací panel pro automatickou klimatizaci Climatronic dostupnou na přání

Mladá Boleslav, 1. srpna 2023 – Součástí modernizace vozů Škoda Scala a Škoda Kamiq je také nová nabídková struktura se čtyřmi variantami interiéru a třemi novými výbavovými stupni Selection, Top Selection a sportovní vrcholnou verzí Monte Carlo. Podobně jako u plně elektrické rodiny Enyaq se jedná o interiéry inspirované světem moderního bydlení, které se pyšní dokonale sladěnými barvami a materiály. Nové potahy sedadel, přístrojové desky a výplní dveří využívají vedle přírodních materiálů, jako je konopí a kenaf, také recyklované látky. Další prvky výbavy jsou nabízeny v podobě paketů v několika kategoriích. K dispozici jsou rovněž další položky na přání. Na přání dodávaná automatická klimatizace Climatronic dostala nový, intuitivnější ovládací panel.

Součástí modernizace modelů Scala a Kamiq je nová nabídková struktura. Nové výbavové stupně Selection, Top Selection a Monte Carlo nabízejí dohromady čtyři varianty interiéru. S využitím dokonale sladěných barev a materiálů vychází interiéry ze světa moderního bydlení. Interiér Loft v novém základním stupni výbavy Selection má na sedadlech a designové části přístrojové desky použitou šedou látku, zatímco u interiéru Lodge, který je standardem pro stupeň Top Selection, je použito mikrovlákno Suedia, rovněž v šedé barvě. Lodge je také standardně vybaven orámováním v měděné barvě a ambientním LED osvětlením s možností přepínání mezi bílou a červenou barvou. Multifunkční volant, hlavice řadicí páky a páka ruční brzdy jsou potaženy kůží.

Bezpečnost: Mnoho asistenčních systémů a až devět airbagů

› Škoda Scala a Škoda Kamiq nabízejí velmi vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti
› Další rozšíření nabídky vyspělých asistenčních systémů známých z vozů vyšších tříd
› Oba modely získaly pětihvězdičkové hodnocení v testech Euro NCAP

Mladá Boleslav, 1. srpna 2023 – Škoda Scala a Škoda Kamiq patří mezi nejbezpečnější vozy ve svých třídách. Díky vysoké úrovni aktivní a pasivní bezpečnosti získaly oba modely v testech Euro NCAP maximální hodnocení pěti hvězdiček, a to díky karoserii s vysokou torzní tuhostí, až devíti airbagům a široké nabídce vyspělých asistenčních systémů.

Škoda Scala a Kamiq chrání své cestující mnoha systémy aktivní a pasivní bezpečnosti, které pomáhají zabránit nehodám nebo alespoň zmírnit jejich následky. Oba modely mají karoserii s vysokou torzní tuhostí, která obsahují vysoký podíl vysokopevnostní nebo speciálně tvrzené oceli. To zvyšuje bezpečnost a také přispívá k lepší ovladatelnosti a výjimečné odolnosti. V případě nehody chrání cestující až devět airbagů. Součástí standardní výbavy jsou airbag řidiče a spolujezdce a také hlavové a boční airbagy vpředu. Na přání je k dispozici paket ochrana cestujících, který obsahuje kolenní airbag řidiče, zadní boční airbag a proaktivní ochranu cestujících zepředu, která v případě hrozící kolize automaticky přivře otevřená okna a utáhne přední bezpečnostní pásy.

Konektivita: Dotykové obrazovky ve dvou velikostech a bezdrátový SmartLink

› 8,25" infotainment Media nebo 9,2" infotainment Navi se skleněným čelem
› Infotainment Navi, hlasové ovládání a bezdrátový SmartLink k dispozici na přání
› Čtyři USB-C konektory s 45wattovým rychlonabíjením k dispozici na přání

Mladá Boleslav, 1. srpna 2023 – Modernizace kompaktních modelů Škoda Scala a Kamiq přináší také vylepšení infotainment systémů a prvků konektivity obou modelů. Scala a Kamiq jsou nyní standardně vybaveny 8" virtuálním kokpitem mini, na přání je k dispozici větší 10,25" virtuální kokpit. Volně stojící centrální dotykový displej infotainmentu má nyní úhlopříčku nejméně 8,25" a má skleněné čelo. Na přání dodávaný infotainment Navi má úhlopříčku displeje o velikosti 9,2". Dále jsou na přání k dispozici čtyři USB-C konektory s výkonem 45 W pro rychlé nabíjení mobilních zařízení nebo notebooků.

Všechny varianty vozů Škoda Scala a Kamiq jsou vždy online. Virtuální kokpit mini s 8" displejem je nyní součástí standardní výbavy. Na přání dostupný 10,25" virtuální kokpit nabízí několik režimů zobrazení a lze jej konfigurovat podle individuálních preferencí. Infotainment Media má volně stojící centrální dotykový displej s úhlopříčkou 8,25", dva otočné ovladače a skleněné čelo. Systém nabízí příjem digitálního rozhlasu (DAB) a také připojení Bluetooth pro hands-free volání a přenos audio signálu z chytrého telefonu. Standardem jsou dva konektory USB-C s výkonem 15 W a čtyři reproduktory. Standardem pro výbavový stupeň Top Selection jsou čtyři konektory USB-C, které umožňují také rychlé nabíjení mobilních zařízení nebo notebooků výkonem až 45 W, případně bezdrátové nabíjení kompatibilních chytrých telefonů v přední přihrádce. Nechybí také bezdrátový SmartLink. Vozy lze volitelně vybavit paketem Navi, který obsahuje 9,2" infotainment Navi s možností hlasového ovládání prostřednictvím digitální asistentky Laury. Navigační mapy jsou aktualizovány vzdáleně. Fanoušci hudby si mohou zvolit na přání dostupný Škoda Sound System doplněný subwooferem v prostoru pro rezervní kolo.

Simply Clever: První virtuální pedál v kompaktní třídě

› Na přání dostupné elektricky ovládané páté dveře lze nově otevřít pohybem nohy
› Nové prvky z ostatních modelů Škoda použité ve vozech Scala a Kamiq
› Na přání jsou k dispozici další pakety Simply Clever

Mladá Boleslav, 1. srpna 2023 – Stejně jako všechny vozy Škoda nabízejí i Scala a Kamiq Simply Clever prvky typické pro značku Škoda. Mezi klasické prvky patří například deštník ve dveřích řidiče, držák parkovacích lístků na A-sloupku a škrabka na led s ukazatelem hloubky dezénu pneumatik ve víčku palivové nádrže. Jako první modely značky Škoda v kompaktní třídě nabízí nová Scala a nový Kamiq nově virtuální pedál s elektricky ovládanými pátými dveřmi, který je dostupný na přání. Několik nových prvků z jiných modelů Škoda si našlo cestu i do modernizovaného kompaktního modelu a městského SUV. K dispozici jsou také Simply Clever prvky dostupné na přání.

Simply Clever prvky, které jsou typické pro značku Škoda, jsou drobné prvky, které usnadňují každodenní používání vozu. Patří mezi ně například deštník ve dveřích řidiče, držák parkovacích lístků na A-sloupku nebo škrabka na led s ukazatelem hloubky dezénu pneumatik ve víčku palivové nádrže. V rámci modernizace modelů Scala a Kamiq byly nově přidány některé Simply Clever prvky, které byly dříve dostupné pro jiné modely Škoda. Například se tak virtuální pedál nyní poprvé objevuje ve voze Škoda v kompaktní třídě. Umožňuje pohybem nohy otevřít volitelné elektricky ovládané páté dveře, což je praktické například v případě, kdy má řidič v ruce nákupní tašky a nemá volné ruce.

Zdroj: Škoda storyboard

Soubory ke stažení:

Kontakt

AR SERVIS s.r.o.,
Jarošovská 869/II, 377 01 Jindřichův Hradec

Otevírací doba:
pondělí - pátek: 7 - 17 h
sobota: 8 - 12 h
neděle: zavřeno

Servis Škoda: 384 321 004, 777 182 004
Servis Peugeot: 733 710 265
Servis Hyundai: 732 389 654

Prodej Škoda: 734 391 735
Prodej Hyundai: 732 372 490, 732 117 498

Prodej ojetých vozů: 731 838 281, 730 178 785, 733 404 516

facebook AR Servis

Kompletní kontakty